Замок Паланок

Замковий комплекс Паланок – одна з головних визначних пам’яток західноукраїнських земель. Старовинну фортецю видно за кілька кілометрів від Мукачева, адже фундаментом їй служить 68-метровий вулкан, званий Замковою горою.

Адреса: Закарпатська область, м.Мукачево, пров. Курунцев
Сайт: http://palanok.org.ua

 

Екскурсія в замок Паланок дозволить дізнатися багато цікавого про місця, які були під владою кількох держав в різні історичні періоди і пережили багато жорстоких битв. Вдале розташування фортеці зробило її військовим форпостом і центром бунтівних повстань в середні століття. За право здобути замок боролися князі і правителі Угорщини, Австрії, Трансільванії, його стіни встояли в сотнях облог і штурмів. Паланок був і королівською резиденцією, і князівськими покоями, і політичною в’язницею, а в роки СРСР на його території розміщувалося сільськогосподарське училище, де проходили навчання майбутні механізатори. Тільки в другій половині 20-го століття Паланок був визнаний архітектурно-історичною пам’яткою, в 70-і роки прийнято рішення про реставрацію споруд комплексу. Тур в замок Паланок – прекрасна можливість відчути енергетику середньовіччя. Прогулюючись по території комплексу, туристи можуть побачити пам’ятники колишнім власникам – угорської княжни Ілоні Зріні та її синові Ференцу II Ракоці.

 

Скульптура князя Федора Корятовича була встановлена, як данину поваги до людини, який виступав за незалежність Угорщини, всіляко допомагав місцевим жителям, підтримуючи розвиток ремесел в місті. На екскурсії в замок Паланок гід розповість про архітектурні особливості кожної його частини – Нижнього, Середнього і Верхнього замку з вежами і оглядовим майданчиком, звідки відкривається чудовий вид на околиці. У південній частині палацового комплексу розташований колодязь Федора Корятовича глибиною 85 м, який служив джерелом води для солдатів під час тривалих облог.

 

Відправившись в екскурсійний тур в замок Паланок, ви також зможете відвідати історичний музей з багатою експозицією. Тут зібрані середньовічну зброю, меблі, знахідки, вік яких датується бронзовим століттям, предмети побуту та одяг жителів Карпат. У замковому комплексі розташована картинна галерея з полотнами українських, польських, угорських художників, а затишні кав’ярні на території Паланка з привітним гостинністю зустрічають всіх охочих небагато відпочити і отримати насолоду від чашкою ароматної кави в перерві екскурсії.